وبلاگicon
عطاری - طب سنتی - زالو درمانی - گیاهان دارویی - گیاه درمانی
X
تبلیغات
زولا

عطاری - طب سنتی - زالو درمانی - گیاهان دارویی - گیاه درمانی
به رسمی ترین سایت طب سنتی ایران خوش آمدید 
سایت رسمی طب سنتی
لینک های مفید

مقایسه ای میان حجامت , فصد و زالومقایسه ای میان حجامت , فصد و زالو


مقایسه ای میان حجامت , فصد و زالو


گرچه هر کدام از شیوه های فوق در مواقعی تنها راه منحصر به فرد بوده و به عبارت دیگر نمی توان به جای رگ زدن , حجامت کرد و یا زالو نمی تواند جای حجامت را بگیرد اما در مجموع و در یک مقیاس کلی که در اکثر مواقع این چنین است , در خون گیری ها زالو درمانی از شیوه های دیگر موثر تر بوده و از این لحاظ حجامت از لحاظ جنبه ی پیشگیری نظیر ندارد .

خون درمانی یکی از پایه های محکم و یکی از شیوه های اساسی درمان و علاج درد ها و بیماری هاست . چه در پیشگیری و چه در علاج . هرگز درمان ها بدون خون گیری کامل نخواهد شد . طب جدید متاسفانه از اهمیت این فن غافل بوده است .

پزشکان و محققان دلسوز باید به این مهم توجه شایان مبذول دارند و خون درمانی را به عنوان یکی از شیوه های موفق طب ایرانی , اسلامی کشورمان مطرح کرده و آن را از پیرایه های قرن حاضر پاک کنند . با تحقیق و بررسی عالمانه نقاط قوت آن را برشمارند و نقاط ضعف آن را تقویت نمایند . متاسفانه طب وارداتی غربی با کم رنگ جلوه دادن خون درمانی ایرانیان ضربات جبران ناپذیری به طب سنتی کشورمان وارد آورد . و از این رهگذر شوم جان بسیاری از مردم و بیماران در یک صد ساله گذشته در معرض مرگ و نیستی قرار گرفت و رنج و الم بسیاری از مردم ادامه یافت و سیطره ی بیماری های خانمانسوزی چون سکته و سرطان و غیره بر کانون های گرم خانواده ها گسترده شد.

حال که اشتباهات طب جدید یکی پس از دیگری برملا می شود و ابرهای تیره و تار از مقابل خورشید درخشان طب ملی کشورمان کم کم به کنار میروند بر همه ی اندیشمندان و آزاد اندیشان کشورمان است که جان مایه های طب ملی اسلامی کشورمان را در معرض تحقیق و کاربرد جهانیان قرار داده و از جمله خون درمانی را به عنوان برگی از افتخارات ایرانیان در کتاب زشکی جهان رقم بزنند....
.: سایت رسمی طب سنتی . :.

پشتیبانی آنلاین
----پشتیبانی آنلاین با یاهو-- ---->آی دی ما در یاهو darooosaz
صفحات سایت
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 4038270

ابزار پرش به بالا