وبلاگicon
عطاری - طب سنتی - زالو درمانی - گیاهان دارویی - گیاه درمانی

عطاری - طب سنتی - زالو درمانی - گیاهان دارویی - گیاه درمانی
به رسمی ترین سایت طب سنتی ایران خوش آمدید 
سایت رسمی طب سنتی
لینک های مفید

درمان ام اس با زالو درمانیدرمان ام اس با زالو درمانی

مقدمه:

با پیشرفت علم و صنعت و ماشینی شدن جامعه کنونی رفتار و کردار و طرز تفکر انسانها نیز دستخوش تغییر و تحول شده است.


یکی از دستاوردهای مهم صنعتی شدن جامعه کنونی,‌ افزایش بی حد و اندازه آلودگیها، از جمله آلودگی آب و هوا, و آلودگی کلیه مواد غذایی است. ممکن است سؤال شود آلودگی مواد غذایی چرا؟

امروزه با افزایش جمعیت و به قول جامعه شناسان غرب, کمبود مواد غذایی باعث شده است که در صنعت کشاورزی و ژنتیک تغییرات عظیمی صورت گیرد و با تغییرات ژنتیکی گیاهان و استفاده از انواع کودهای شیمیایی برای افزایش محصول, این امر باعث شده تعادل مواد در خاک به هم خورده و بیشتر موادی که در کود شیمیایی وجود دارد جذب گیاهان شده و تعادل مواد غذایی گیاه هم دستخوش دگرگونی شود در نتیجه با مصرف این نوع مواد غذایی تعادل بدن انسان نیز مسلماً بهم خواهد خورد. آلودگی هوا, فکر می کنم که نیازی به توضیح نباشد,‌ چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است. ولی توضیح مختصری را خدمت عزیزان عرض می کنم.

امروزه با افزایش بی حد و حساب انواع اتومبیلها و اتوبوسها و مینی بوسهای نفت و گازسوز و افزایش بی رویه کامیونهای دیزلی موجب آلودگی هوا شده و مونوکسید کربن بمقدار زیاد در هوا پخش می شود و از طرفی وجود کارخانجات صنعتی و اضافه شدن پسابهای صنعتی به آبهای جاری و دریاها و دریاچه ها نگرانی انسانها را دو چندان کرده است. متأسفانه کاری هم در مورد رفع آن صورت نگرفته است و مهمتر و ا سف بار تر از همه تبلیغ غذاهای غربی با آب و رنگ زیبا و محتوای پوچ نگرانی را بیش از پیش از حد و اندازه افزایش داده است.

از طرفی پائین بودن ارزش مواد غذایی, مانند: سوسیس و کالباس و اضافه نمودن مواد نگهدارنده ای بنام سدیم نیتریت وضع را خراب تر کرده است. و جای بسی تاسف است که امروزه تبلیغاتی فراوان در مورد غذاهای سرپایی (
Fast Food )‌ انجام می شود و مردم را تشویق به استفاده از این نوع غذاها می کنند. اگر شبی در سطح شهر گشتی بزنیم می بینیم که اکثر افراد از غذاهای سرپایی و انواع ساندویچ استفاده می کنند که این نوع غذاها عاملی است مهم برای انواع بیماریها از قبیل ناراحتیهای عصبی, بیماریهای بدخیم از قبیل انواع سرطانها و کیستهای جور وا جور و در نتیجه برای درمان هم مشخص است که چه باید کرد!

اول جراحی سپس شیمی درمانی و در نهایت رادیو تراپی, آیا شکم ارزش این همه بدبختی و بیچارگی را دارد؟ غذاهای سنتی خودمان چه اشکالی دارد که پناه بر غذاهای غربی و کنسرو شده برده ایم؟

یکی از بیماریهای قرن حاضر که متاسفانه اکثرا جوانها خصوصا دختران و زنان جوان به این بیماری مبتلا می شوند بیماری (
MS )‌ می باشد که هنوز از نظر پزشکان متخصص دنیا علت آن مشخص نیست و متاسفانه نظریات گوناگونی را عنوان می کنند که پایه و اساس علمی درستی ندارد.

این بیماری را اتوایمیون (سیستم ایمنی بدن در حالت سلامت پروتئین هایی میسازد تحت عنوان آنتی بادی که این پروتئین ها بدن را برضد عوامل بیگانه و خارجی که تحت عنوان آنتی ژن شناخته میشوند محافظت میکنند. اما در برخی از شرایط سیستم ایمنی فرد سلولهای بدن همان فرد را به عنوان آنتی ژن و بیگانه شناخته و بر ضد آنها آنتی بادی میسازد بنابراین سیستم ایمنی به سلولهای خودی حمله میکند. این شرایط ایجاد کننده بیماری های اتوایمیون و یا خود ایمن هستند که اغلب در طول زندگی فرد با او همراه است .  از جمله بیماری های اتو ایمیون میتوان بیماری لوپوس، آرتریت روماتویئد، ام اس، دیابت تیپ ۱ و مانند اینها رانام برد.) یا ویروسی می نامند و دلیل قانع کننده ای هم برای آن ندارند و جالبتر اینکه ویروسی بودن این بیماری را یکی از دلائل می دانند در حالیکه هنوز برای خودشان هم اثبات نشده است ولی اینترفرون درمانی را شروع می کنند و هزینه گزافی را به بیمار درمانده تحمیل می کنند.
آیا برای بیماری (
MS )‌ , علم پزشکی راه پیشگیری هم دارد یا خیر؟

اگر هست پس چرا ارائه نمی کنند تا این همه جوانها از این بیماری نجات پیدا کنند و اما طبق تحقیقات اخیر استاد خدادادی علتی که برای این بیماری کشف کرده است از این قرار است:
۱ـ عصبی شدن و حساس بودن و زودرنج شدن و پیله کردن افراد:‌
۲ـ استفاده از غذاهای سردی بخش (اسیدی مانند لبنیات و ترشیجات) بطور مداوم در افرادی که از نظر ژنتیکی دارای طبع سردی هستند.
۳- یبوست مزاج


MS چیست؟‌
ام اس یعنی:‌
Multiple Sclerosis

این بیماری مختص اعصاب مرکزی بوده ( مغز و نخاع ) و ایجاد لکه های سفید یا پلاکهای متعددی در مغز می کند.

پلاکها گویای سفت شدگی غلافهای سلولهای (میلین ها) عصبی مغز می باشند, که این سفت یا سخت شدگی جلوگیری از انتشار جریان الکترو شیمیایی رشته های عصبی و اختلال در حرکات می شود.

در نتیجه فرمانی که از مغز صادر می شود براحتی به اعضاء و ماهیچه ها نمی رسد و کار براحتی انجام نمی شود. مغز فرمانده, کل بدن بوده و در جایگاه رفیعی قرار دارد. شخص باید دقیقا این اندام مهم و حیاتی را بشناسد و حداکثر مراقبت را از این اندام مهم بنماید.

زیرا هر عضوی از بدن کار خاصی را انجام می دهد و تغذیه خاصی را نیز دارد.

مساله مهم و حیاتی این که کلیه اندامهای انسان تحت نظارت و کنترل این عضو مهم یعنی مغز می باشد و کوچکترین عصبیت ها و نگرانی های بی مورد در این عضو اثر مخربی داشته و کار کرد این اندام را مختل خواهد کرد.

درآینده د رمورد حساسیت ها,‌ عصبیت ها و نگرانی ها صحبت کرده و علت آن را بیان خواهم کرد. شما عزیزان با رعایت نکات بیان شده, از حساسیت و عصبی شدن و نگران بودن بلطف پروردگار ایمن خواهید شد. تا این عضو حاکم بر جهان تن و بدن سالم بماند و در واقع با این روش از بسیاری از بیماری ها پیشگیری می شود.

امروزه بر همگان روشن و مسجل است که پیشگیری مهمتر از درمان بوده و هزینه ای در بر ندارد و اما عدم رعایت مسائل گفته شده انواع بیماریهای جسمی خصوصا بیماری های اعصاب و روان را ایجاد خواهد نمود از جمله بیماری قرن حاضر یعنی بیماری ( MS ) که از نظر علم پزشکی روز (‌مدرن‌)‌ ناشناختـــــــه باقی مانده و تاکنون درمانی بر آن نیافته اند. در واقع این نوع بیماری علائم و خصوصیات خاص خود را دارد از جمله: بیمار مبتلا به این مرض نمی تواند براحتی حرکت کند. این بیماری مثل سایر بیماری ها دارای علائم بالینی خاصی می باشد که شخص مبتلا به این بیماری چنین علائمی را در خود می بیند و آن را حس می کند.


علائم بیماری :MS

دوبینی, مورمور شدن انگشتان دست یا پا,‌ بی حس شدن و کرخ شدن بعضی انگشت های دست یا پا, حالت برق گرفتگی لحظه ای در بدن, یخ زدگی قسمتی از بدن، داغ شدن قسمتی از بدن,‌ عدم هماهنگی اعضاء‌ خصوصا پاها هنگام راه رفتن,‌ عصبی شدن بی مورد, خواب زیاد, لخت شدن بدن, تنبلی و بی حسی, خستگی زودرس, ضعف عمومی بدن,‌ اسپاسم ماهیچه ای,‌ عدم هماهنگی بین کلمات در سخن گفتن,‌ سنگینی سر و بدن, دفع بیش از حد ادرار نسبت به دیگران,‌ دیر هضم شدن غذا, حساس و زود رنج شدن, یبوست مزاج, دیدن کابوس در بعضی افراد,‌ علاقه به خوردن غذاهای سردی بخش (اسیدی)‌ مانند لبنیات مخصوصا ماست و بستنی,‌ در صورت پیشرفت بیماری عدم کنترل ادرار, یا از دست دادن کامل بینایی, عدم تحمل هوای گرم و آب گرم, عدم تحمل آب سرد و هوای سرد کم شدن میل جنسی,‌ در صورت داشتن همبستری ضعف شدید خصوصا در آقایان, زود انزالی در آقایان, افسردگی و خودخوری,‌ انزوا طلبی و گوشه گیری,‌ نداشن تعادل, داشتن لرزش هنگام حرکت,‌ یاری نکردن‌ ‌ ماهیچه های پا هنگام راه رفتن,‌ سرما سرما شدن استخوانهای بدن خصوصا پاها.


انواع بیماری :MS

بیماران ( MS ) را می توان به دو گروه عمده تقسیم کرد:

۱ـ بیمارانی که ابتدا از طریق بینایی مورد حمله قرار می گیرند.
۲ـ‌ بیمارانی که ابتدا از طریق پا مورد حمله قرار می گیرند.


گروه اول:

این نوع بیماران اگر سریع تشخیص داده شوند, بسرعت به درمان جواب می دهند, و در مدت زمان کوتاهی بهبودی کامل به لطف خداوند متعال حاصل می شود.

این گروه بیماران باید از خوردن بستنی و مواد غذایی یخ زده و سرد مطلقاً پرهیز نمایند

گروه دوم:

این نوع بیماران نیز اگر سریع تشخیص داده شوند به درمان جواب خوبی را می دهند و اگر در درمان کوتاهی شود, این گروه در معرض حملات متعددی قرار می گیرند و هر چقدر که این حملات ادامه یابد, درمان نیز به همان نسبت دشوارتر می شود.

بیماران باید بیشتر رعایت کنند تا سریعتر درمان شوند. ضمنا اگر بیمار علت بیماری خود را بداند می تواند به راحتی با این بیماری کنار آمده و آن را درمان کند و سلامتی خود را هر چه سریعتر بدست آورد. حال علت این بیماری را برای عزیزان شرح می دهم.


چه کسانی دچار بیماری MS می شوند؟

عموما دو گروه از اشخاص دچار این بیماری ( MS ) می شوند:

ـ‌ گروه اول:‌

این نوع افراد عموما اشخاصی هستند فوق العاده حساس, زودرنج و عصبی و با کمترین ناملایمات از حالت عادی خارج شده و تعادل خود را از دست می دهند و ساعت ها فکر خود را مشغول کرده و به خود و دیگران پیله می کنند.

ـ گروه دوم:

افرادی هستند که از نظر ژنتیک دارای طبع سردی بوده و مدام از غذاهای سردی بخش (غذاهائی با pH اسیدی) به حد وفور استفاده می کنند و علاقه زیادی به خوردن ترشی, سرکه, تمبر هندی,‌ ماست,‌ قره قورت و امثالهم دارند.

حال این دو گروه افراد را مورد بررسی و مطالعه دقیق قرار می دهیم تا علت های این بیماری دقیقا مشخص شود و سپس به درمان این بیماری لاعلاج و یا صعب العلاج از نظر علم پزشکی روز (مدرن) که شناخته شده نیست می پردازیم,‌ تا شما عزیزان متوجه شوید که این بیماری غیر قابل علاج از نظر پزشکی، در واقع علاج پذیر بوده و می توان آن را به لطف خداوند درمان کرد.

البته هر چه سریعتر شناخته شود به همان نسبت به درمان سریعتر جواب می دهد و شخص از این گرفتاری نجات پیدا می کند.

متاسفانه علم پزشکی روز در دنیای مدرن امروزی فقط و فقط درمان را در دارو می بیند و بس! خصوصا علم پزشکی در کشور عزیز ما ایران چشم به دست پزشکان غرب خصوصا دکتران دارو ساز غرب دوخته و منتظرند که چه زمانی آنان اعلام کنند که داروی فلان بیماری کشف و ساخته شد و پزشکان ایران از آن استفاده نمایند‌.

در اینجا سوالی پیش می آید که آیا این امکان وجود ندارد که بیماریها را بدون استفاده از دارو درمان کرد؟‌

چرا پزشکان محترم به جای اینکه وقت با ارزش خود را صرف کشف و ساختن دارو نمایند این وقت را صرف تشخیص و کشف علت بیماری ها نمی کنند؟‌

در حقیقت بیماری علت نیست که می خواهیم با دارو از بین ببریم بلکه معلول است اگر علت را کشف کردیم و آن را از بین بردیم معلول نیز از بین خواهد رفت یعنی بیماری دیگر مفهومی ندارد و مسلماً با این روش بیماری براحتی از بین خواهد رفت.

ضمنا پیشگیری مهمتر از درمان است! چرا پیشگیری نکنیم؟‌ در حالیکه پیشگیری هزینه ای ندارد.درمان ام اس:

در وهله ی اول ابتدا باید فرد با پیشه کردن تقوای الهی بر اعصاب خود متمرکز و با کسب آرامش وارد دوره ی درمانی بیماری خود یعنی ام اس بشود و درمانی که ما می خواهیم ارائه دهیم برخلاف درمان های پزشکی نو که شما دائما با داروهای شیمیایی رنگ و وارنگ , عمل های جراحی پر عارضه , گران قیمت , هولناک  و بستری در فضای یبس و سرد بیمارستان ها , روشی است بسیار گرم و دلچسب که امیدوارم شما نیز همکاری کنید تا انشاء الله شاهد بهبودی شما باشیم روش درمانی ما برگرفته از طب سنتی و اسلامی است که حاصل تحقیق های سالیانه و شبانه روزی اساتید گرانقدری نظیر استاد خیراندیش و اعضای موسسه تحقیقات حجامت و استاد خدادادی و دیگران می باشد که هزینه ی ان غیر محسوس و روش آن سنتی و طبیعی می باشد.

مراحل درمان:

1 - اصلاح جهان بینی و اعتقادات

2 – اصلاح تغذیه و پرهیز

3- گذراندن دوره های زالو درمانی(حداکثر 6 جلسه)


1 – اصلاح جهان بینی و اعتقادات :

زندگی ماشینی زندگی است با مزاج سرد , شما تصور کنید در خانه ای هستید با دیوارهای سفید , مبلمان گران قیمت , تلویزیون دائما روشن , ماکروفر , فریزر و ... که همه ی این ها خدماتی بود که تکنولوژی به ما کرد تکنولوژی که بر پایه های سرمایه داری استوار است نه حکمت اسلامی . شما کولرهای گازی امروز را با بادگیرهای دیروز مقایسه کنید خواهید دید که هردو محصول فکر و مطالعات علمی است ولیکن کولرهای گازی بیماری های بسیاری را عارض می شوند ولی بادگیرها این گونه نیستند کولرهای گازی نیاز به انرژی غیر طبیعی دارند و مصنوعی اند ولی بادگیر خاکی و طبیعی و ...

پس باید بپذیریم که بشر امروز بسیار متمدن و خوش بخت نیست اینکه بگوییم ما امروز موبایل داریم و در دقایق و حتی ثانیه ها با آن ور دنیا ارتباط برقرار می کنیم این نشان برتری ما نسبت به گذشتگان است , کاملا غلط است زیرا موبایل عوارضی دارد که خود نیازمند مقاله ای مفصل است و همین عوارض به راحتی این خوشی کاذب را با هجوم بیماری های متنوع و صعب العلاج برای بشر خوش خیال تلخ می کند خیلی از تکنولوزی ها این گونه اند مانند ماشین , یخچال فریزر , کارخانجات و ادوات صنعتی و...

پس باید انسان بپذیرد که زندگی باید طبیعی باشد و در طبیعت بی نهایت قانون و ضابطه حاکم است که هیچ کس این ادعا را ندارد که به تمام این قوانین آگاه است .

یک انسان متعادل و سعادتمند چه ویزگی هایی دارد: انسان باید بداند از کجا آمده است و درکجا هست و به کجا خواهد رفت ؟؟؟ کافی است دقایق اندکی به این سوالات که بشر امروزی کاملا از اینها غافل است بیاندیشید تا احساس حقارت آدمی در دستگاه عظیم الهی را به طور واقعی بچشید. اگر شما یک مورچه را زیر پایتان بکشید , خواهید دید بعضی ها می خندند , دیگری هیچ عکس العملی نشان نمی دهد , دیگری می گوید تو به مورچه خیانت کردی ولی یک هم پیدا می شود و می گوید تو به کل نظام هستی خیانت کردی ! آری دیدگاه برتر دیدگاهی است که انسان را در محیطی پیوسته بپندارد که هر چیزی حتی پندار ادمی می تواند بر سایرین اعم از انسان , گیاه , حیوان , سنگ و حتی آب تاثیر بگذارد و وقتی انسان اینگونه اندیشید و خود را در قبال تمام اعمالش موظف به رعایت تمام حقوق دیگران دانست می فهمد که خوب زیستن در دنیایی که , هر چقدر در ان بیاندیشی باز چیزی از ان نفهمیدی چقدر سخت است! برای درک بهتر مطلب شما تصور کنید که تمام انسان های کره ی زمین به جایی دیگر منتقل شده باشند حال کره ی زمین را با تمام زیبایی هایش و حیوانات گوناگون و گیاهان متنوع و انواع اقلیم هایش بدون حضور موجودی به نام انسان تصور کنید دیگر ایا واژه هایی به نام جنگ , دشمن , بد , زشت , آلودگی , بیماری و ... در این کره ی خاکی معنی و مفهومی خواهد داشت !! آری زمین تبدیل به بهشتی می شود که همه ی ما آرزوی لحظه ای زندگی در آن را خواهیم داشت زندگی بی دردسر بدون ماشین و کاملا طبیعی و روحانی . پس نتیجه می گیریم انسان به خودی خود نمی تواند روابط خود را با طبیعت و خود به طور کامل و دقیق تعریف کند و اینجاست که جایگاه وحی و عظمت رسالت پیامبران مشخص می شود و همچون نوری انسان های مات و مبهوت در تاریکی را به صراط مستقیم هدایت می کند و زشتی و پلیدی را از او می گیرد و زیبای و نشاط و رضایت را هدیه می دهد .

و در اخر ما باید بپذیریم که زندگی فارغ از وحی , حتی ثانیه ای از آن خوشایند نخواهد بود و هر لحظه احتمال گمراهی و تیره بختی می رود مثلا بسیاری از بیماری های امروز ناشی از دین گریزی است دین اسلام حتی برای آب خوردن که در ضرب المثل های فارسی تشبیه به کاری بسیار ساده و آسان می شود برنامه ها دارد و اسلام برای تمام شئون زندگی انسان برنامه دارد و تمام برنامه هایش کاملا علمی و صحیح است و شایسته است که انسان در برابر خالق خود کمی فروتن باشد و در ادیان الهی منصفانه تامل کند .

توصیه هایی به بیماران عزیز : حضور در مجلس گفتگو و سخنرانی با موضوع ادیان , مطالعه کتب دینی , حضور در مجالس دعا , حضور در مکان های مقدس مثل حرم حضرت معصومه و امام رضا و امام زادگان و... , خواندن نماز در اول وقت و به جماعت و در صورت امکان خواندن نماز شب(که بسیار تاکید می شود) , حضور در اجتماعات , رفتن به مهمانی و دید و بازدید , کثرت پرداخت صدقه , رضایت به وضع موجود , به گذشته فکر نکنید , تلقین مثبت داشته باشید , بعد از هر نماز تسبیحات حضرت زهرا (س) را فراموش نکنید , با افراد منفی باف و ورشکسته رفت و امد نکنید .
2 – اصلاح تغذیه و پرهیز :

موارد ممنوعه

چای – قهوه – نسکافه – قند و شکر – شیرینیجات قنادی – سس – رب – هرچیزی که با قند و شکر تهیه شده باشد – انواع ترشیجات سرکه – شور – لبنیات – مرغ و تخم مرغ ماشینی – عدس – سیب زمینی – برنج سفید -  گردو – آب یخ تنقلات مصنوعی – انواع غذاهای ساندویچی – گوشت گاو و گوساله – ماهی – همراه غذا مایعات – نوشابه های گاز دار کلیه غذاهای سردی بخش و اسیدی – پرخوری – دیر خوابیدن – سرو صداهای بلند – نورهای چشمک زن – مکان های شلوغ و پر سر و صدا – میوه جات ترش و کال – گوجه فرنگی – بادمجان – نجویدن غذا – بد و بی موقع غذا خوردن .

انواع صبحانه برای این گونه بیماران:

 1. کره بادام زمینی + عسل + یک عدد میوه رسیده . شیرین.
 2.  خامه گیاهی یک قاشق غذا خوری + عسل یک قاشق غذا خوری + یک عدد میوه رسیده و شیرین.
 3. تخم مرغ بومی یک تا دو عدد آب پز+ 3 قاشق غذا خوری روغن زیتون + 3 تا 5 عدد خرمای رطب.
 4. شکلات صبحانه 2 قاشق غذا خوری + یک قاشق غذا خوری پودر بادام + یک عدد میوه رسیده میل شود.
 5. خرما 10 – 5 عدد + ‌2 قاشق غذاخوری ارده + 10 عدد مغز بادام خام +‌ یک عدد میوه رسیده میل شود.
 6.  مرباجات خام + یک قاشق غذا خوری خامه گیاهی میل شود.
 7.  مرباجات خام + کره بادام زمینی یک قاشق غذا خوری میل شود.

توجه: از نانهای سبوس دار و خوب پخته استفاده شود.

انواع ناهار برای این گونه بیماران:

 1. آبگوشت گوشت گوسفند با نخود + گندم با پوست + هل و دارچین و زعفران و زنجبیل + نمک، از مجموع یک قاشق مربا خوری + سبزیجات معطر (نعناع ، ریحان ، ترخون ، مرزه و جعفری)
 2.  کباب گوشت بوقلمون یک سیخ ، سبزیجات معطر یک پیش دستی.
 3.  شوید پلو با زیره و زعفران + یک سیخ گوشت تازه شتر کباب شده + چند قاشق غذا خوری روغن زیتون + سبزیجات معطر با غذا میل شود.
 4.  آبگوشت گوشت کبوتر + نخود + گندم با پوست + ادویه جات معطر با سبزیجات معطر میل شود.
 5.  شوید پلو با زیره و زعفران + گوشت بوقلمون بخار پز شده با ادویه جات معطر + سبزیجات معطر میل شود.
 6. شوید پلو با زعفران + خورش قیمه با گوشت گوسفند + دال عدس + ادویه جات معطر بدون سیب زمینی با سبزیجات معطر میل شود.
 7.  کباب مخلوط گوشت گوسفند با بوقلمون + سبزیجات معطر میل شود و خوب جویده شود.

انواع شام برای برای اینگونه بیماران:

 1. ارده 3 قاشق غذا خوری + 10- 7 عدد خرمای رطب + یک عدد میوه رسیده و شیرین میل شود.
 2.  تخم مرغ بومی تازه 2 عدد + 3 قاشق غذا خوری روغن زیتون + 5 عدد خرمای رطب میل شود.
 3. نخود + گندم + ادویه جات معطر با حرارت ملایم پخته + یک قاشق چای خوری گلپر سائیده با سبزیجات معطر میل شود.
 4.  انجیر خشک 10 عدد + 15 عدد مغز بادام خام + یک عدد موز رسیده و شیرین میل شود.
 5. هویج + کدو حلوائی بخار پز شده + عسل + لیمو ترش تازه + روغن زیتون + چند عدد خرما + یک عدد میوه رسیده و شیرین میل شود.
 6. خرمای رطب 10-7 عدد + یک قاشق غذا خوری پودر نارگیل + یک قاشق غذا خوری خامه گیاهی + یک عدد میوه رسیده و شیرین میل شود.
 7. خوراک کباب با گوشت شتر یا گوسفند یا بوقلمون با سبزیجات معطر میل شود.

خوراکهای میان وعده:

 1. موز یک عدد + 3 عدد خرما میل شود.
 2. یک لیوان آب سیب + یک قاشق مربا خوری عسل میل شود.
 3. یک لیوان شیر بادام میل شود.
 4. یک عدد سیب + یک قاشق مربا خوری عسل میل شود.
 5. 10 عدد بادام هندی خام +3 عدد خرما + یک عدد سیب میل شود.
 6. یک لیوان آب سیب و هویج + یک قاشق مربا خوری عسل میل شود.
 7. 15 عدد مغز بادام خام + 3 عدد خرما + یک عدد سیب میل شود.
 8. 10 عدد فندق خام + 5 عدد مغز بادام خام + 5 عدد انجیر میل شود.
 9. یک خوشه متوسط انگور شیرین میل شود.
 10. میوه شیرین فصل 1 عدد + 5 عدد انجیر خشک میل شود.
 11. کشمش سایه خشک یک مشت + 1 عدد میوه فصل میل شود.
 12. یک لیوان آب پرتقال + یک قاشق غذا خوری عسل میل شود.
 13. خرما 3 عدد + 50 گرم نارگیل میل شود.
 14. 15 عدد مغز بادام خام + 5 عدد انجیر خشک میل شود.


دم کردنیهای مفید برای اینگونه بیماران

توجه: نوشیدنیهای گرم بهتر است که 5/2 ساعت بعد از غذا میل شود.(توصیه می شود بعد از ظهرها مصرف شود)

 1. یک قاشق مربا خوری دارچین سائیده + نصف قاشق چای خوری زنجبیل سائیده + یک چهارم قاشق چای خوری زعفران با 3 لیوان آب جوش دم کرده با عسل شیرین شده گرم گرم میل شود.
 2. ناخنک نیم کوب شده یک قاشق غذا خوری + خارخسک نیم کوب شده یک قاشق مربا خوری با 2 لیوان آب جوش دم کرده با عسل شیرین شده گرم گرم میل شود.
 3. پونه کوهی 1 قاشق غذا خوری + آویشن شیرازی 1 قاشق غذا خوری با 3 لیوان آب جوش دم کرده گرم گرم با عسل میل شود.
 4. دارچین یک قاشق مربا خوری + 10 عدد هل سبز خرد شده با 2 لیوان آب جوش دم کرده گرم گرم با عسل میل شود.
 5. 2 قاشق مربا خوری گل بهار نارنج + 10 عدد هل سبز خرد شده با 2 لیوان آب جوش دم کرده گرم گرم با عسل میل شود.
 6. دم کرده استقدوس با بادرنجبویه : از هرکدام از هر کدام 2 قاشق در یک قوری با یک و نیم لیوان آب جوش دم کرده , هر روز عصر با یک قاشق مربا خوری عسل میل شود.

 

معجونهای مفید برای اینگونه بیماران

 1. معجون جین سینگ روزی 3 قاشق مربا خوری صبح و ظهر و شب میل شود.

مواد لازم:
جین سینگ 50 گرم.
زعفران گل 1 مثقال.
هل سبز 5 مثقال.
عسل 1 کیلو.
طرز تهیه: مواد فوق را آسیاب کرده با عسل خوب مخلوط کنید و طبق دستور میل کنید.

 

 1. معجون جوانه گندم.

مواد لازم:
بادام ، فندق ، بادام هندی ، چلغوز ، نارگیل ، کنجد ، پسته از هر کدام 100 گرم ، هل آسیاب شده 5 مثقال ، دارچین 10 مثقال ، زنجبیل 1 مثقال ، زعفران 1 مثقال ، وانیل 1 قاشق چای خوری سر صاف ، آرد جوانه گندم 250 گرم ، عسل 500 گرم و شیره خرما یک لیوان.

طرز تهیه: همه را آسیاب کرده خوب مخلوط کنید سپس عسل و شیره خرما را اضافه کنید و به آرامی هم یزنید تا یکنواخت شود در دیس پهن کرده و روی آن سلیفون بکشید و روزانه 3 تا 5 قاشق غذا خوری میل کنید.

توجه: بیماران در صورت داشتن یبوست مزاج از مواد زیر روزی 1 تا 2 قاشق مربا خوری استفاده نمایند .

برگ سنا 50 گرم ، تخم گشنیز 50 گرم ، گل ختمی 50 گرم و گل سرخ 25 گرم . همه را تمیز کرده مخلوط کنید ، سپس آسیاب کرده یک قاشق مربا خوری با نصف لیوان آب و عسل میل شود .و مصرف کمی سبوس گندم همراه غذا .

 

طرز تهیه خامه گیاهی

مواد لازم و طرز تهیه:
بادام هندی خام 50 تا 75 گرم + 2 قاشق آب یا گلاب همه را در مخلوط کن ریخته بمدت 10 تا 15 ثانیه مخلوط کنید.

طرز تهیه بوقلمون بخار پز شده

بوقلمون را به تکه های مساوی  خرد کرده + 1 عدد پیاز را خلال کرده با 1 تا 2 قاشق غذا خوری سرکه سیب و مقداری آب اضافه کرده روی اجاق قرار دهید تا با حرارت ملایم بپزد، بعد از پخته شدن سس مخصوص را افزوده 30 دقیقه بعد غذا آماده است.

طرز تهیه شیر بادام

پنجاه گرم مغز بادام خام و شیرین را با آب گرم خیس کرده سپس پوست بکنید + 3 قاشق غذا خوری عسل + 4 لیوان آب سرد بمدت 5 دقیقه بمرور در مخلوط کن، مخلوط شود.

طرز تهیه شکلات صبحانه

مواد لازم


ارده 5 قاشق غذا خوری + یک قاشق غذا خوری عسل یا 2 قاشق غذا خوری شیره انگور یا خرما ، مواد را خوب هم زده تا شکلات آماده شود.

 


3 – گذراندن دوره ی زالو درمانی :

شما باید توسط متخصصین مجرب در دانش هیرودوتراپی , جلسات زالو تراپی خود را بگذرانید و 3 الی 6 جلسه باید برای زالو درمانی مراجعه کنید و فواصل بین این جلسات باید بین 10 الی 15 روز یکبار باشد یعنی حدودا 2 هفته یکبار باید به مرکز مراجعه کنید . قبل و بعد از زالو درمانی از منضج و مسهل مناسب با مزاجتان استفاده شود تا اخلاط غالب تخلیه شوند( منضج های ساده مانند خاکشیر , شیر , انگور , آلو و... و مسهل های ساده مانند گل سرخ و برگ سنا )و خوردن سوپ جو یا آش آلو به مدت 7 الی 14 روز قبل و بعد از زالو درمانی در هر 3 وعده غذایی و سعی شود صبحانه و ناهار و شام را طبق رژیم غذایی بالا مصرف کنند و در عصر ها دم کردنی های مذکور را میل کنند و در هر شب , قبل از خواب طی دوره زالو درمانی یک لیوان سرکه انگبین بخورند(یک لیوان آب نسبتا خنک + 1 قاشق مربا خوری سرکه + 2قاشق غذا خوری عسل و می توانند این ها را با هم ترکیب کنند یا جدا جدا بخورند) . قبل از زالو درمانی از سالم بودن سیستم انعقادی خونتان اطمینان حاصل کنید و با طبیبتان درمیان بگذارید و دو روز قبل و یک روز بعد از زالو درمانی از قزص های رقیق کنند خون مانند آسپرین , وارفارین ومسکن ها و ... پرهیز کنید .قبل از زالو درمانی آب عسل یا آب انار به همراه گلاب میل کنید و در شرایط ضعف و خستگی مفرط نباشید و در آرامش کامل باشید . زالو ها به بو حساسند پس از ادکلن ها و عطر , مواد ارایشی و صابون در پشت گوش و کناره گردن استفاده نکنید .

خونروی پس از زالو درمانی از ارکان زالو درمانی می باشد. لذا در 12 ساعت ابتدایی بهتر است با برداشتن لخته های ایجاد شده از محل کمک به خونروی نماییم. اگر پس از 12 ساعت خونریزی ادامه داشته باشد می بایست نسبت به بند آوردن آن اقدام نمود و پیش از آن (در صورت پایداری شرایط بیمار) نیازی به بند آوردن اجباری خونریزی نبوده و تنها کنترل آن اکتفا می نماید.


.بعد از زالو درمانی بیمار تا 2 هفته منضج یا مسهل ملایم بخورد . در 24 ساعت اولیه پس از زالو گذاری بیمار حجم بالایی از شربت عسل، آب انار، آب هندوانه، شربت خاکشیر و آب میوه های مختلف (غیر صنعتی) بخورد. محل گزش زالو تا 72 ساعت با آب تماس نداشته باشد.

احتمال دارد تا چند روز محل گزیدگی دچار خارش شود در این صورت در یک لیوان آب ولرم یک قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق چای خوری نمک بریزید و بهم زده و با پنبه محل را روزی 4 مرتبه شستشو کنید .و احتمال دارد محل گزیدگی تا چند روز کبود شود در این صورت یک حوله را گرم کرده و روی محل قرار دهید این عمل را روزی 4 بار انجام دهید .


چند نکته آخر:

روش درمان فوق تجربه شده و کاملا علمی است و با متون طب جدید و سنتی سازگار است و در صورت همکاری درمان تضمینی است و از سویی هزینه کمی هم در بر می گیرد و به آن دسته از عزیزانی که می خواهند سریع و بدون گذراندن کامل دوره درمانی فقط با چند جلسه زالو درمانی بیماریشان را برطرف کنند توصیه می کنم اصلاح تغذیه را نیز در درمان خود وارد کنند


مراحل درمان به شرح زیر می باشد:

1- رعایت رژیم خاص غذایی ام اس + نوشیدن یک لیوان شربت خاکشیر ترنجبین + بادکش دست و پا + عطر درمانی + مصرف شبانه سرکه انگبین + مصرف مسهل در صبح روز 15 + مصرف  آب انار و آب عسل و...در روز 15 + زالو درمانی در روز 16

2 - نوشیدن شربت خاکشیر ترنجبین صبح ناشتا + مصرف سرکه انگبین در شب + رعایت رژیم خاص غذایی ام اس  (گرم) + بادکش دست ها و پاها + عطر درمانی + زالو درمانی در روز 30 ام

3 - مصرف گیاهان دارویی مخصوص ام اس + مصرف سرکه انگبین در شب + رژیم خاص غذایی ام اس + عطر درمانی + بادکش + روغن مالی  + زالو درمانی روز 45 ام

4 - عطر درمانی + بادکش +مصرف گرمیجات و دوری از سردی جات + انجام حجامت روز 55 ام

درمان طبق دستور العمل های فوق در 4 مرحله انجام می شود که مرحله اول 16 روز طول می کشد و مرحله دوم 15 روز و سوم نیز 15 روز و چهارم 10 روز.


در مرحله اول بیمار عزیز باید فقط از رژیم خاص غذایی ام اس که قبلا ذکر شد مصرف کند  (رعایت صبحانه , ناهار , شام ,عصرانه و... باید کاملا طبق رژیم موجود در صفحه هفت باشد) و شب ها قبل از خواب یک لیوان سرکه انگبین ( یک لیوان آب نسبتا خنک + دو قاشق عسل + یک قاشق سرکه طبیعی) میل کند و صبح ها ناشتا یک ساعت قبل از صبحانه یک لیوان شربت خاکشیر ترنجبین (یک لیوان آب جوش را با 3 قاشق خاکشیر هم بزنید تا خاکشیر لعاب دهد و سپس بگذارید خنک شود و با عسل و ترنجبین مخلوط کنید) هر روز مصرف کند و نیم ساعت پس از نوشیدن منضج فوق , یک قاشق چای خوری سیاه دانه آرد شده را با عسل و کندر میل کنید (این کار را 40 صبح انجام دهید - فوق العاده موثر و مهم در درمان شما )و حتما شما باید با تهیه پای مرغ و جوشاندن آن و نوشیدن یک لیوان دم آب پای مرغ به احیای دندریت ها و میلین های اعصاب خود کمک کنید(پای مرغ را در قابلمه ترجیحا مسی گذاشته و در آب بجوشانید و سپس آب آن را کنار بگذارید و روزی یک لیوان از آن را بنوشید که بهتر است از پای مزغ های خانگی استفاده کنید و می توانید آن را دو ساعت ونیم بعد از ناهار یا شام میل کنید - که حتما باید این دارو را مصرف کنید) و در طول این دو هفته یک روز درمیان پشت ساق پا (عضلات) را با 3 الی 4 عدد استکان بادکش گرم کند و دست را نیز با یک عدد استکان بادکش کند و در هنگام اذان صبح و ظهر و مغرب استنشاق و مسواک کند و قبل از نماز از عطر گل محمدی(دارای طبع گرم) حتما استفاده کند .و صبح ها به هیچ وجه بعد از اذان صبح و خواندن نماز صبح (بین الطلوعین یعنی بین اذان صبح تا طلوع خورشید)نخوابید و به دعا و مناجات یا مطالعه و کمی نرمش و حرکت بپردازند (لطفا شب ها زود بخوابید تا با عوارض کمبود خواب مثل کسلی روزانه مواجه نشوید) و ظهرها یک ربع , قبل اذان ظهر بخوابید که بسیار نافع است . از لباس هایی با رنگ گرم استفاده کنید و همنشین انسان های سبک و بی اراده و  بر شکسته نشوید و با انسان های عالم و خوش مشرب یا معنوی و گرم مزاج رفت و آمد کنید در مجلس های سبک و سرد حضور پیدا نکنید در صورت امکان نمازهایتان را به جماعت بخوانید و همچنین در صورت امکان نماز شب خوانده شود(فوق العاده موثر البته برای همه و برای منافع مختلف مادی و معنوی و اخروی و دنیوی , نه صرفا رفع بیماری) و... و در اخر صبح روز 15 یک فنجان دم کرده گل سرخ و برگ سنا (مسهل) را ناشتا بنوشید و در ان روز حمام نروید و در آن روز با خوردن آب انار و آب عسل و کباب گوشت گوسفند بدن خود را برای روز شانزدهم آماده کنید.


در مرحله دوم   این مرحله از روز شانزدهم شروع می شود و شما سعی کنید صبح این روز زالو درمانی کنید و در این دوره هر روز صبح ناشتا باید یک لیوان شربت خاکشیر ترنجبین ( خاکشیر و ترنجبین و عسل را در آب با هم مخلوط کنید) مصرف شود  و شب ها نیز کماکان باید یک لیوان سرکه انگبین مصرف شود و مصرف سیاه دانه و آب پای مرغ نیز طبق روال قبل باید ادامه پیدا کند و باید بادکش دست ها و پاها نیز استمرار پیدا کند و رژیم خاص غذایی نیز پیگیری شود

و صبحانه و ناهار و شام باید فقط طبق ناهار و شام و صبحانه ای باشد که در  این مقاله  ذکر شد (که البته در مرحله قبل نیز شما باید آن را رعایت می کردید)و از میان وعده ها هم می توانید استفاده کنید و بهتر است ناهار به میزان کم و یک ساعت بعد از اذان ظهر خورده شود و بعد از ان به خواب نروید و بعد از ظهرها به نوشیدن صرفا یک فنجان دم کردنی از دم کردنی های مفید مزاجتان استفاده کنید و عزیزان می توانند معجونها را همراه یا بعد یا قبل از سه وعده غذاییشان مصرف کنند و بیماران در صورت داشتن یبوست مزاج از مواد زیر روزی 1 تا 2 قاشق مربا خوری استفاده نمایند .

برگ سنا 50 گرم ، تخم گشنیز 50 گرم ، گل ختمی 50 گرم و گل سرخ 25 گرم . همه را تمیز کرده مخلوط کنید ، سپس آسیاب کرده یک قاشق مربا خوری با نصف لیوان آب و عسل میل شود .و مصرف کمی سبوس گندم همراه غذا .

مرحله سوم از روز 30 ام شروع می شود که در صبح این روز باید جلسه دوم زالو درمانی خود را طی کنید و در این مرحله شما باید مصرف سرکه انگبین شبانه قبل از خواب ,مصرف سیاه دانه در صبح ناشتا , آب پای مرغ , عطر درمانی و بادکش یک روز در میان را باز ادامه دهید و مالیدن روغن های گرم مثل زیتون و ... به دست و پاها را نیز وارد دوره ی درمانیتان کنید و از بالای گردن تا اخرین مهره کمر و از مچ پا تا بالای زانو هر روز 5 دقیقه ماساژ دهید و رژیم غذاییتان را بهتر است مانند مرحله دوم ادامه دهید ولی در صورت عدم امکان می توانید به صورت ترکیبی هم از رژیم غذایی مخصوص ام اس و هم از رژیم غذایی عادی خانواده استفاده کنید( ولیکن به هیچ وجه به مصرف غذاهای سرد بدون استفاده از مصلح و گرمیجات نپردازید) و مصرف معجونها را ادامه دهید داروهای گیاهی زیر را استفاده کنید

هر روز بعد از صبحانه یک استکان عرق بادرنج بویه مصرف کنید

هر روز مقداری کندر جویده شود

در صورت امکان مغز شتر را آب پز کرده و یکی دو وعده در این مرحله به عنوان صبحانه با نان محلی و برشته تناول کنید

هر شب موقع خواب 5 قطره روغن بادام شیرین به ملاج ( محل مسح سر)چکانده ماساژ داده شود و همچنین در صورت امکان هر شب اسانس نعناع استنشاق شود.

و هر شب همراه سرکه انگبین 7 عدد دانه اسفند خورده شود (اسفند را آسیاب یا پودر نکنید به صورت دانه ای قورت دهید)

مرحله چهارم در روز 45 ام آغاز می شود که در صبح این روز جلسه سوم زالو درمانی انجام می شود و در این مرحله محدودیت ها برداشته می شود و فقط مصرف سیاه دانه باید ادامه داده شود و تغذیه هم دیگر تحت کنترل خودتان می باشد ولی سعی کنید در تمام عمرتان از رژیم غذایی خاص ام اس که برای انسان های سرد مزاج فوق العاده مفید است استفاده کنید و خودتان هم در ان تنوع ایجاد کنید و پس از جلسه سوم زالو درمانی اگر بهبودی کامل یا مورد رضایت حاصل شد دیگر به زالو درمانی ادامه ندهید و 10 روز بعد از جلسه سوم زالو درمانی حجامت کنید ولی اگر بهبودی رضایت بخش نیست با مشاوره با متخصصین هیرودوتراپی به ادامه جلسات تا حداکثر 6 جلسه بپردازید و در این حین رعایت رژیم خاص غذایی ضروری نیست فقط شما باید مراقب تغذیه خود باشید(که البته این وظیفه همه ی انسان ها می باشد و بین انسان بیمار و سالم فرقی نیست)

- نکاتی که باید بدان توجه شود:

شفا دست خداوند است و طبیب و دارو وسایل , پس درمان و شفاعت را از خالق هستی بخواهید

یکی از علل این بیماری افسردگی و نا امیدی است پس با توکل به خدا و عزم و اراده در جهت رفع بیماریتان و عبودیت بیشتر درگاه الهی حرکت کنید

و کسانی که توانایی مالی تهیه مواد غذایی موجود در مقاله یا دسترسی بدان ها را ندارند لازم نیست کل مطالب مندرج در مقاله فوق مو به مو انجام شود اصل بر این است که شما علت بیماریتان را بدانید و با پرهیز و مصرف غذاهای مناسب بیماریتان رفع شود

بدانبد اگرچه بیماری ام اس در طب جدید نه تعریف دقیقی دارد و نه علاجی در طب سنتی که ریشه های وحیانی دارد هم تعریف دارد و هم علاج تضمینی!!!!

از زیاد نشستن , غبطه به دیگران خوردن , مشاهده تلویزیون اعم از داخلی و خارجی ( بویژه فیلم های سینمایی و سریال) , استفاده از موبایل , قرار گرفتن مستقیم جلوی کولر و ... بپرهیزید

بعد از درمان با تغذیه مناسب مزاجتان را در اعتدال نگه دارید

گفت و گوی زن و مرد نا محرم با هم از نظر طب سنتی دارای مزاج سرد است و برای شما فوق العاده مضر و از نظر شریعت اسلام حرام.

از موسیقی های غمناک به علت سردی مزاج بپرهیزید.

از ادکلن های سرد استفاده نکنید

از حضور در محیط های پر استرس پرهیز کنید

با دیگران رفتار خوب داشته باشید و به همه ابراز محبت کنید

در تابستان از نشستن در مقابل کولر و ینکه اکیدا خودداری کنید زیرا سستی بدن می آورد و از سوی دیگر بدن شما نیاز مبرم به تعریق دارد .

از نوشیدن زیاد از حد آب خودداری کنید و برای خنک کردن آب از کوزه های گلی استفاده کنید.

از غذاهای سرد مثل ماست , گوشت گاو , ماهی و... بپرهیزید و یا خیلی کم مصرف کنید و در صورت مصرف همراه گرمیجات مثل خرما , اردشیره و... استفاده کنید.

برنج و نان خیلی کم مصرف کنید ( برنج حداکثر 2 بار در هفته و نان فقط نان برشته و خیلی کم در صبحانه یا همراه ابگوشت)

بیمارانی بودند که صرفا با زالو درمانی شاهد بهبودی بوده اند ولیکن برای درمان کامل رعایت کامل موارد فوق الذکر توصیه می شود

والله عالم


WWW.021DR.COM

.: سایت رسمی طب سنتی . :.

پشتیبانی آنلاین
----پشتیبانی آنلاین با یاهو-- ---->آی دی ما در یاهو darooosaz
صفحات سایت
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 4039243

ابزار پرش به بالا