وبلاگicon
عطاری - طب سنتی - زالو درمانی - گیاهان دارویی - گیاه درمانی
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

عطاری - طب سنتی - زالو درمانی - گیاهان دارویی - گیاه درمانی
به رسمی ترین سایت طب سنتی ایران خوش آمدید 
سایت رسمی طب سنتی
لینک های مفید

نگاهى به پدیده «سنگ درمانى»


نگاهى به پدیده «سنگ درمانى» در گفت وگو با «رامش پیروز» گوهرشناس

آرامش با جادوى سنگ

اگر هنرمند هستید «زمرد» مى تواند در افزایش ادراکات شهودى شما موثر باشد و نبوغ هنریتان را افزایش دهد.

اگر خلبان یا مهماندار هواپیما هستید و یا به هر علتى مدام در سفرهاى هوایى هستند «فیروزه» که به سنگ حامى هم معروف است مى تواند به شما احساس امنیتى بیشتر از شرکت هاى بیمه معتبر اعطا کند

 و حتى اگر به هر جور اعتیادى مبتلا شده اید، سنگ «اونیکس» بیش از سایر درمان هاى ضداعتیاد به یاریتان مى آید. باور کنید سنگ درمانى براى هر مشکلى چاره اى دارد. تا آنجا که این باور وجود دارد به گردن آویختن یاقوت قرمز، پیوندهاى زناشویى را محکمتر مى کند.


علم گمشده
«علم گمشده» نامى است که سنگ درمانگران و گوهرشناسان بر علم ریشه شناسى، طبقه بندى و خواص درمانى سنگ ها گذاشته اند.

سنگ درمانى که مدتى است در اروپا، آمریکا و خاورمیانه دوباره متداول شده است ریشه اى شش هزار ساله دارد. منابع مکتوب زیادى از سابقه آن در دست نیست چرا که عالمان اصلى این علم که کاهنان مصرى و دانشمندان هندى و چینى بوده اند از ترس آنکه مبادا نسخه هاى جادویى این روش درمانى به دست اغیار بیفتد و حق انحصارى آنها از بین برود، منابع مکتوب را از میان برده اند و کشف رازهاى این علم را به عهده بشر امروزى نهاده اند.

اکنون به غیر از اطلاعاتى مبهم، تکه تکه و ناقص از این رشته درمانى چیز بیشترى در دست نیست اما ذهن جست وجوگر و نیاز هر دم فزاینده انسان به علوم ماوراءالطبیعه و افزایش جنبه هاى رمزآلود زندگى براى مقاومت در برابر توسعه و رواج تکنولوژى و مکانیزه شدن آن موجب شده است او با عزمى جزم دوباره به سوى کشف رازهاى ناشناخته علوم و درمان هاى قدیمى برود و بیش از هر چیز «علم گمشده» را احیا کند.

گردنبندى از یاقوت کبود
«رامش پیروز» گوهرشناس و طراح جواهر است. او از پنج سال پیش فعالیت در این رشته را از موسسه(gia) وابسته به وزارت صنایع و معدن آغاز کرده و اکنون براى ساخت جواهرات سفارش مى گیرد. یک تکه سنگ بزرگ «کوارتز» بر میز کارش جلوه مى فروشد. «کوارتز کریستال طبیعى و تسکین دهنده سیستم عصبى است. این سنگ نیروهاى اخلالگر محیط را از بین مى برد و باعث آرامش انسان مى شود. اگر یک کوارتز در اتاقى که در آن زندگى مى کنید داشته باشید انرژى منفى محیط را مى گیرد و به شما آرامش مى دهد.»
پیروز، سنگ ها را بنا بر منشاء به وجود آمدن آنها تقسیم بندى مى کند. مثلاً عقیق و کهربا سنگ هایى هستند که در اثر ذوب شدن «ماگما» یا گدازه هاى آتشفشان به وجود آمده اند. گاهى اوقات این گدازه ها روى گیاهان جارى شده و در همان حال به سرعت سرد شده اند. عقیق هاى خزه دار از جنس این نوع سنگ ها هستند که باقى مانده گیاهان در آنها دیده مى شوند.

«کارتیه» طراح و جواهرساز مشهور فرانسوى هر وقت شماره جدیدى از مجله مربوط به نوآورى هاى خودش در حوزه جواهر را منتشر مى کند حتماً طرحى با استفاده از «عقیق یمنى» در آن مى گنجاند. این سنگ محبوب ترین سنگ طراح بزرگ جواهرات است. به غیر از سنگ هاى آتشفشفانى، سنگ هاى کریستالى هم در طبیعت وجود دارند که تحت شرایط خاص فشار و دما در اعماق زمین کریستال شده اند مثل انواع سنگ هاى کوارتز، سنگ آماتیست، زمرد و توپاز.


هر ماه، یک سنگ و چندین تاثیر
مى گویند در اروپا که تمایل به خرافات دوباره رواج یافته است در روزهاى اواسط ماه ناگهان اخبارگو به شنوندگان توصیه مى کند: «فردا ماه کامل است. لطفاً به اعصابتان مسلط باشید!» در ایران هنوز به پدیده سنگ ها و سنگ درمانى به شکل یک قضیه تفننى نگاه مى شود. هرچند آخرین خبرها حاکى است که یک کلینیک سنگ درمانى در تهران افتتاح شده است.

در بیشتر کتاب هاى طالع بینى براى متولدین هر ماه نام سنگ مخصوصى آمده است.

گوهرشناس ما که متولد آبان ماه است گردن بندى از یاقوت کبود به گردن دارد. این سنگ داراى خاصیت شفابخشى است و روى سلول هاى پوست، مو و ناخن اثر مثبت مى گذارد. یاقوت کبود درد را کاهش مى دهد و براى بیمارى هاى مزمنى چون روماتیسم و نقرس به کار مى آید.

 «پیروز» در عین حال که به تاثیر قطعى و پایدار سنگ درمانى با تردید نگاه مى کند اما استفاده از این روش را بى ضرر ارزیابى مى کند.

 به گفته او و طبق آنچه در منابع غیر ایرانى خوانده است ابن سینا هم در درمان کسانى که تمایل به خودکشى داشتند از سنگ کریستالى زرد رنگ «سیترین» استفاده مى کرده است. سیترین به همراه یاقوت قرمز، سنگ مخصوص آبانى هاست. این سنگ ضد افسردگى و نگرانى است و عوارض دیابت را از بین مى برد. علاوه بر این ها سوخت وساز سلولى را هم افزایش مى دهد، بنابراین استفاده از آن براى افراد چاق توصیه مى شود! ب

راى انتساب هر سنگ به یک ماه خاص، در اندک منابع باقى مانده از گذشته چیزى یافت نمى شود. «رامش پیروز» معتقد است آنچه محرز است اینکه صحت این انتساب در طول زمان و بر اثر آزمون هاى مختلف و بى شمار از سوى پزشکان و درمانگران سایر علوم درمانى به اثبات رسیده است.

الماس که یکى از قویترین سنگ هاست، سنگ فروردینى هاست و با هر سنگ دیگرى استفاده شود قدرت آن سنگ را افزایش مى دهد. الماس روى اختلالات کلیه و مثانه اثر مى گذارد و باعث تنظیم فعالیت آنها مى شود. زمرد به متولدین اردیبهشت ماه اختصاص دارد. این سنگ، متعادل کننده روح و جسم است و بر روى تیروئید و تصلب شرائین اثر مثبت مى گذارد. جالب است که از این سنگ براى درمان بیماران مبتلا به پارکینسون هم استفاده مى شود.

 زمرد از نظر روانى الهام بخش است و یوگى ها را در حال مدیتیشن به سوى تمرکز بهتر راهنمایى مى کند.

اونیکس که اعتیاد را درمان مى کند سنگ سیلیکاتى طبیعى و متعلق به متولدین مرداد ماه است. از آنجا که در شش هزار سال پیش هم اعتیاد به الکل و آبجو وجود داشته است کاهنان مصرى استفاده از این سنگ را به معتادان توصیه مى کردند. اونیکس از لحاظ روانى باعث هماهنگى روحى انسان مى شود و دلگرمى به زندگى را افزایش مى دهد. به نظر مى رسد این سنگ با بالا بردن خودباورى و اعتماد به نفس موجب درمان اعتیاد مى شده است.

فیروزه یا«سنگ حامى» به متولدین آذرماه تعلق دارد. فیروزه بر عملکرد نادرست کبد اثر مى گذارد و فعالیت آن را تصحیح مى کند. قدرت و سوى چشم را هم افزایش مى دهد. یکى از جالب ترین موارد وضعیت اهالى دى ماه است. آنها هیچ سنگ به خصوصى ندارند و در عین حال تمام سنگ ها براى آنها مفید هستند.

متولدین اسفند مى توانند از «مرجان» استفاده کنند. مرجان سنگى است که از گیاهان دریایى به دست مى آید و چون منشاء آن از کلسیم است بر روى استخوان ها و بخصوص بیمارى راشیتیسم تاثیر مثبتى دارد. علاوه بر این به این افراد کمک مى کند تا بتوانند انعطاف پذیرى خود را افزایش دهند و از این طریق بیشتر با محیط خود کنار بیایند. آماتیست سنگ متولدین بهمن ماه است. این سنگ ضد اضطراب و کابوس است و به کسانى که بدخواب یا مضطربند توصیه مى شود.


فیروزه نیشابورى و طلسم خوشبختى
دامنه و گستره تاثیرات سنگ ها بسیار بیش از این هاست. تقریباً تمام سنگ هاى آتشفشانى و کریستالى در ایران یافت مى شوند. منشاء ظهور برخى از آنها هم منحصراً در ایران است. مثل فیروزه نیشابورى که از نظر رنگ و قطر سنگ در دنیا بى نظیر است. به فیروزه نیشابورى که سطح صاف و بدون رگه اى دارد «عجم» مى گویند در حالى که فیروزه رگه دار سایر نقاط را به نام «شجر» مى شناسند.

 به غیر از فیروزه، کهربا هم در شمال ایران تولید مى شود. در ایران معمولاً رسم نیست مردها به خود جواهر بیاویزند اما «پیروز» از سفارشى از مشهد یاد مى کند که مردى از او سنگ «توپاز آبى» خواسته بود. آن هم براى اینکه این سنگ، جوان کننده روح است و نیروى حیات را افزایش مى دهد. یوگى ها هم بیشتر کوارتز سفارش مى دهند چون دنبال آرامش و تمرکز هستند. اوپال هم که از خانواده عقیق است، سنگى متعلق به کشور استرالیاست و بر اساس مفاد طالع بینى ها به ماه مهر تعلق دارد. این سنگ فشار خون را افزایش مى دهد و افسردگى را از بین مى برد به همین دلیل به «طلسم خوشبختى» معروف است و طرفداران فراوانى دارد. شما چه نوع سنگى به کارتان مى آید.
.: سایت رسمی طب سنتی . :.

پشتیبانی آنلاین
----پشتیبانی آنلاین با یاهو-- ---->آی دی ما در یاهو darooosaz
صفحات سایت
آمار سایت
تعداد بازدید ها: 4039694

ابزار پرش به بالا